5 בעיות נפוצות במזגנים וכיצד לתקן

תקלות נפוצות במזגנים

מילוי גז מחודש

אחת הבעיות הכי נפוצות במזגנים שונים, בין אם מדובר במזגנים עיליים או מזגנים מיני מרכזיים, הוא מחסור בגז. הגז הוא זה שלמעשה יוצר את כל פעולת המזגן ובלעדיו המזגן לא יפעל כלל. את גז המזגנים אפשר למלא אך ורק באמצעות טכנאי שיכול להגיע גם בהתראה קצרה אך הסימנים שהגז נגמר לא תמיד ברורים, מה שמוביל לבלבול ומחשבה שזו בעיה אחרת. לעתים, פעולת הקירור תתבצע באופן יחסי למה שקורה במצב שגרתי ולכן חשוב לבדוק את מצב הגז כדי לדעת האם זו הבעיה או שיש בעיה נוספת אחרת שמצריכה תיקון, בטח אם טכנאי מזגנים כבר נמצא בביתכם.

מזגן מטפטף

אם הגעתם מתחת למזגן וראיתם שיש מתחתיו שלולית, תדעו שפוקדת אתכם אחת הבעיות הנפוצות ביותר. המזגן יכול לטפטף בגלל כמה סיבות כאשר הסיבה הראשית היא נזילה ובמצב כזה תצטרכו להחליף אותו. לעתים צינור הניקוז סתום וזה מה שגורם להתעבות, ואז יש צורך לשחרר את הסתימה שיכולה להיות קרתה מלכלוך. הסתימה גורמת להתעבות וכך נוצר הטפטוף ולמעשה המים יוצאים בגלל שאין להם מקום אחר להגיע אליו. בדיקת צינור הניקוז תספר יותר על הבעיה ועל הפתרון הנכון בין השניים.

המזגן מקרטע? אולי זה המדחס

בעיות במדחס הן בעיות שיכולות להיות הרסניות למזגנים. המדחס הוא זה שדוחס את הגז ולמעשה יוצר את פעולת הקירור אך בפעמים רבות אין לנו מה לעשות עם מזגן שהמדחס שלו מקולקל. אם המזגן לא פועל בצורה טובה יש סיכוי שהמדחס שלכם דורש החלפה ולעתים החלפה של חלק כל כך חשוב הופכת להיות פחות משתלמת מאשר החלפת כל המזגן.

שלט המזגן לא עובד

לפעמים הבעיה כלל אינה במזגן אלא דווקא במה שבאמת מפעיל אותו, השלט. אנו משתמשים בשלט המזגן לא מעט פעמים במהלך הקיץ ושוכחים כי הוא יכול להיהרס. אם לשלט לא תהיה אנרגיה כי נגמרה הבטרייה כמובן שנשים לב לכך מהר מאוד אך לפעמים הלחצנים שלו פשוט נהרסים או שהוא נהרס כי הוא נפל על הרצפה, מה שבוודאי יקרה כאשר תנסו להרים אותו בשכיבה או שתנסו להניח אותו חזרה על השולחן. במצב שבו השלט נהרס יש צורך לתקן אותו ועד אז להפעיל את המזגן ידנית.

כבל מדחס בעייתי

כשהמדחס עושה בעיות ולא פועל כשורה, יכול להיות שהבעיה היא דווקא בכבל שמזין אותו ולא בו עצמו. זו בשורה מאוד משמחת כיוון שהחלפת מדחס יקרה מאוד ולעתים לא שווה לטפל בו אלא להחליף את המזגן כולו, כפי שכבר ציינו מקודם. לעומת זאת אם הכבל נהרס יש צורך להחליף אותו והבעיה נפתרה, כאשר זו פעולה פשוטה למדי שאפשר גם לבצע באופן עצמאי אם יש לכם ידע וניסיון ואתם בטוחים שזו הבעיה. לעתים הכבל יעבוד בצורה חלקית והמדחס יפעל בהתאם, אך לא ייצא מכלל שימוש לחלוטין.

Related Post