פתרונות חימום לבית

אמצעי חימום לבית אמור לחסוך באנרגיה, ליצור אווירה נעימה ולסייע לבני המשפחה להתמודד עם הימים הקרים של החורף. אבל כיצד בוחרים פתרון חימום אפקטיבי ומה ההבדלים בין השיטות הקיימות? הנה כל הפרטים

ישראל היא מדינה חמה עם אקלים ים תיכוני אך גם בה צריך לבחור בצורה נכונה את פתרון החימום לבית. קודם כל, חימום יעיל של הבית הוא תנאי לחורף מוצלח ולהתמודדות עם צניחת טמפרטורות בעונות מעבר. שנית, לחימום יש השפעה על בריאות המשפחה והוא חיוני בעיקר עבור הורים לילדים קטנים. לפיכך, השאלה היחידה שעל הפרק היא כיצד בוחרים את פתרון החימום היעיל ביותר ומה ההבדלים בין השיטות הקיימות.

הנה למשל פתרונות חימום בולטים בחלוקה לפי סוגים, שיטות עבודה וקטגוריות:

מזגן

מזגן הוא פתרון החימום החסכוני ביותר ושיטה מצוינת לחמם חללים גדולים בתוך זמן קצר. מבחינה כספית, הוצאה חד פעמית על התקנת מזגן עוצמתי היא השקעה משתלמת גם לקיץ וגם לחורף.

כמו כן, המזגן הוא פתרון חימום בטיחותי שמתאים מאוד לבתים עם ילדים ותינוקות ובמקרים רבים הוא משתלם יותר משאר אמצעי החימום. יתרה על כך, המזגן קבוע במקומו ולכן חוסך במקום ואפשר לבחור אותו בהתאם לצרכים ולדרישות.

רדיאטור

רדיאטור הוא אמצעי חימום שמכיל נוזל ומחומם באמצעות גופי חימום. הנוזל שיש בתוך הרדיאטור הוא בדרך כלל שמן, שמאפשר לו לפזר את החום בצורה אחידה ברחבי החלל.

היתרונות של רדיאטור באים לידי ביטוי ברמת בטיחות גבוהה, בחום נעים, בפיזור אחיד של החום בחלל וכמובן באפשרות ויסות של טמפרטורה. מנגד, החיסרון הוא התחממות איטית וסרבול במעבר בין חדרים.

תנורי ספירלה

עד לפני מספר שנים נחשבו תנורי הספירלה לפתרון החימום הנפוץ בישראל. מאז הם איבדו את מעמדם, בעיקר בגלל צריכה מוגברת של חשמל ורמה נמוכה יחסית של בטיחות. מנגד, תנורי ספירלה מציעים התחממות מהירה וחום נעים שאין כמעט לאף אמצעי חימום אחר.

לשם השוואה, ישנה אפשרות להשתמש במפזרי חום שפולטים את האוויר החם לתוך החלל או בקונווקטורים שמיועדים לחללים גדולים. גם כאן התוצאה היא התחממות מהירה, אך גם רמת בטיחות גבוהה יותר וצריכת חשמל בהתאם.

כך בוחרים אמצעי חימום

בחירה נכונה של פתרונות חימום לבית מחייבת התייחסות לשיקולים כמו גודל החלל במ"ר, אופי השימוש וצרכי המשפחה. עבור חדרי ילדים למשל אפשר להסתפק ברדיאטור, אך אם רוצים לחמם בעת ובעונה אחת את כל הבית צריך להשתמש במזגן.

לבסוף, ניתן לשלב בין אמצעי חימום ולפזר אותם ברחבי הבית בשביל לשפר את איכות החיים. זו הסיבה בגללה בחלק מהבתים משתמשים במפזרי חום בסלון, ברדיאטור בחדרים ובמזגן כאשר הטמפרטורות צונחות. בשורה התחתונה, בחירת פתרון חימום היא פונקציה של העדפות אישיות ושל הרגלים.

Related Post