סוגי מזגנים וההבדלים ביניהם

סוגי מזגנים וההבדלים ביניהם

סוגי מזגנים וההבדלים ביניהם

מערכת מיזוג אוויר יכולה לשמש לחימום או קירור של חלל הפנים. היא מתאימה לבתים פרטיים, משרדים, מפעלים ומקומות עבודה ונחשבת נכון להיום לפתרון המיזוג הנפוץ ביותר בישראל. עם זאת, ההצלחה של מערכות מן הסוג הזה גרמה לייצור של דגמים חדשים שלא היו קיימים בעבר. הבעיה היא שלא כולם מכירים את ההבדלים בין סוגי המזגנים או יודעים לזהות אותם, ולכן חלקנו מקבלים החלטה שגויה בשאלה איזה מערכת מיזוג אוויר לבחור.

פרמטרים להשוואה בין מזגנים

הכי נוח להשוות בין הסוגים הקיימים של המזגנים לפי פרמטרים אחידים. הנה למשל כמה פרמטרים שבהם ניתן להשתמש לפני שבוחרים מערכת מסוימת של מיזוג אוויר לבית או למשרד:

  • כמות הרעש שהמזגן מפיק
  • נוחות התפעול והשימוש במזגן
  • צריכת אנרגיה וחשמל
  • שנות אחריות מטעם היצרן
  • מחיר המזגן עבור הלקוח הפרטי
  • עלויות הובלה והתקנה של המזגן
  • המלצות על המזגן מלקוחות קודמים

מזגן עילי

מזגן עילי הוא הפופולארי ביותר בבתים בישראל. זהו מזגן חסכוני בחשמל, קומפקטי וגמיש מבחינת התקנה שאותו ניתן לצרף לחדרי מגורים או סלון. הוא מגיע במגוון רחב של עיצובים וצבעים ומאפשר התאמה פשוטה למראה הכללי של המבנה. בתוך כך, ישנם מזגנים עיליים מסוג רב-מאייד שמשמשים לקירור וחימום של מספר חדרים ודגמים שבהם משולבים מדחסי אינוורטר, סקרול או VRF.

מזגן רצפתי

זהו מזגן ותיק שפחות שכיח בישראל בהשוואה לשאר מערכות המיזוג. היתרון שלו הוא תפוקה גבוהה שבאה לידי ביטוי בקירור או חימום של חדרים גדולים, כמו למשל מוסדות חינוך, מוסדות ציבוריים, מפעלים, בתי תעשייה וכן הלאה. החיסרון הוא צריכת אנרגיה גבוהה והוצאות חשמל גדולות בעשרות אחוזים בהשוואה למערכות מיזוג אוויר חדשות.

מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי מיועד מיזוג סימולטני של מספר חדרים, או למיזוג של חלל אחד גדול. הוא נחשב לשקט ועוצמתי מבין האפשרויות הקיימות של מיזוג אוויר, אך החסרונות שלו הם צריכת חשמל גבוהה והתקנה יקרה. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהתקנה של מזגן מיני מרכזי מחייבת לעיתים קרובות הנמכת תקרה ובניית תעלות מיזוג.

Related Post