מערכות VRV- הדור החדש במיזוג אוויר

תקופת המזגנים הולכת ונעלמת מהעולם, ואנו רואים שימוש רב יותר במערכות חלופיות 

מערכות המיזוג הישנות שנשענו בעיקר על מזגנים הולכות ונעלמות מהשימוש היומיומי, כאשר יותר אנשים ובתי עסק בוחרים להתקין מערכות מיזוג מתקדמות המציעות שליטה טובה יותר בטמפרטורה והנאה מרובה יותר מהמערכת. אחת מהמערכות הללו הינה מערכת VRV, המשתמש במדחס בכדי להתאים את זרימת האוויר לטמפרטורה בחדר.

אז מהם היתרונות של מערכות VRV למיזוג אוויר?

  • טמפרטורה אחידה: מערכות מסוג זה גמישות בפעולתן, ומתאימות אותה בצורה מדויקת ביותר לטמפרטורה השוררת בחלל שאנו רוצים לקרר או לחמם. בצורה זו, המערכת שומרת על טמפרטורה קבועה לאורך כל זמן הפעלתה, ללא קפיצות או ירידות פתאומיות בטמפרטורה בשל כניסה למצבי השהייה או חימום או קירור יתר שנועדו לשמור על טמפרטורה מסוימת בדומה למה שקורה עם מזגנים.
  • שקט: מערכות מסוג זה מתאפיינות בפעולה שקטה, הנובעת בעיקר מהמאוורר השקט של המערכת אשר במערכות מתקדמות מפיק רעשים נמוכים יותר ממאווררים של מוצרי חשמל אחרים כגון מחשבים.
  • קלות התקנה: כיום ניתן למצוא מערכות VRV המתאימות להתקנה במגוון רחב ביותר של מקומות, כך שכל אחד יכול ליהנות ממערכת שכזו בביתו, במשרדו או בכל מקום אחר. המערכות ניתנות להתקנה בקלות רבה, וכן ניתן לשלב אותן בבתים ישנים בהם קיימת מערכת אוורור אחרת או בבתים חכמים בהם נרצה לחבר את מערכת האוורור למערכת השליטה המרכזית בבית.
  • חסכון: השליטה המדויקת בטמפרטורה והזרמת האוויר מביאה את המערכת לעבוד ביעילות שיא, דבר החוסך רבות בהוצאות על הפעלתה ועל צריכת החשמל, כך שניתן להגיע לאותן תוצאות ב 50% מהצריכה בהשוואה לשימוש במזגנים, ובכך גם להוריד את עלויות ההפעלה של המערכת.

ניתן לראות כי ישנם יתרונות רבים לשימוש במערכות אוורור VRV

טמפרטורה אחידה, שקט, קלות התקנה וחסכון כלכלי ובחשמל הינם רק חלק קטן מהיתרונות הרבים של מערכות מסוג זה, אשר הופכים אותן למערכות מבוקשות ביותר בשוק אשר השימוש בהן רק הולך ועולה עם השנים ולאט לאט מחליף את השימוש במערכות מיזוג אחרות.

המאמר:  מערכות VRV- הדור החדש במיזוג אוויר, נכתב באדיבות הצבי קירור ומיזוג אוויר בע"מ.

Related Post

הקמת חדרי קירורהקמת חדרי קירור

חדרי קירור משמשים למגוון רחב של תעשיות, בעיקר תעשיית המזון ותרופות, וההקמה שלהם לא פשוטה בכלל. הנה כמה פרטים שצריך לדעת על הקמת חדרי קירור והדרך המקצועית שבה היא מתבצעת.