מסנן פחם פעיל – המדריך המלא לבחירת פילטר פחם איכותי

מסנן פחם פעיל

היכרות עם המאפיינים השונים של פילטר פחם פעיל היא דרך טובה לטהר ריחות ולשמור על אזורי גידול. במאמר הבא נסביר על מאפייני המוצר ונבין כיצד לבחור אותו

המטרה העיקרית של פילטר פחם פעיל היא לנקות ריחות שעלולים להיווצר באזורי גידול. בשביל להשיג את מטרת טיהור הריחות, הפילטר מבוסס על סיבי פחם שסופחים גזים ומולקולות מהאוויר. בזכות יכולת סיבי הפחם הפעיל לספוח גזים ומולקולות, האוויר שיוצא מהפילטר נשאר נקי לגמרי מריחות וניחוחות לא נעימים. 

למה להשתמש בפילטר/מסנן?

השימוש בפילטר מוכיח את עצמו בסוגים שונים של אזורי גידול. באמצעות הפילטר אפשר מצד אחד להמשיך להשתמש באזורי הגידול ולעמוד ביעדים ובמטרות, אך מצד שני לצמצם זיהום ולמנוע נזקים לאיכות הסביבה. חוץ מזה, מסנני פחם מסוימים מאפשרים לטהר ריחות בצורה אופטימאלית למשך שנה ללא החלפה. 

היתרונות של מסנן פחם פעיל

ספציפית עם מסנן פחם פעיל, יש גם כמה יתרונות שאותם כדאי להכיר. ככל שמביאים בחשבון מוקדם יותר את היתרונות של המוצר הזה לעומת מוצרים אחרים, כך עולה הסיכוי להשתמש בו בצורה נכונה:

א. הפחתת הרעש הנוצר במפוח – בעזרת פילטר פחם פעיל אפשר להפחית בצורה משמעותית את הרעש שנוצר במפוח. כאשר מצליחים לגרום להפחתת הרעש שנוצר במפוח, היתרון הוא סביבת גידול ועבודה נעימה יותר עבור כל הגורמים המעורבים.

ב. חיסכון בהוצאות – השימוש בפילטר שמבוסס על עיקרון הפעולה של פחם פעיל מוכיח את עצמו בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר, מדובר על מנקה ריחות שעלולים להיווצר בכל אזורי הגידול ובאופן שעולה בקנה אחד עם סטנדרטים מחמירים בבקרת איכות, רגולציה ואיכות הסביבה. בטווח הארוך, לא צריך להחליף את הפילטר במשך כשנה.

ג. התאמה לגידול ביתי או מסחרי – החדשות הטובות הן שניתן לנצל את היתרונות השונים של הפילטר גם בגידול ביתי וגם בגידול מסחרי. כל עוד בוחרים פילטר בצורה נכונה, לא אמורה להיות בעיה להשתמש בו במקומות שונים בלי להתפשר על הביצועים ועל היעילות.

איך בוחרים פילטר מתאים?

בחירה נכונה של הפילטר המתאים תלויה בגודל חלל הגידול. אם מדובר על חלל גידול ביתי, אפשר להסתפק בפילטר קטן יחסית. במקרים של חלל גידול גדול יותר, כמו למשל בשטחים חקלאיים או מסחריים, לא תהיה ברירה אלא להשתמש בפילטר רחב וגדול. בכל מקרה, מחיר מסנן פחם פעיל הופך אותו להשקעה משתלמת גם בחלל גידול ביתי וגם בחלל גידול חקלאי או מסחרי. 

השוואת מחירים בין המוצרים

את הפילטר אפשר לרכוש במחיר שכבר מגלם בתוכו גרב לסינון אבק. אם בוחרים לקנות את הגרב בנפרד, יש לוודא שהיא מתאימה לסוג מסנן הפחם הפעיל ולדרישות היצרן. במסגרת השוואת המחירים, כדאי גם לבדוק מה מקור סיבי הפחם שנמצאים בתוך הפילטר והאם הם איכותיים. בשביל לדעת עד כמה סיבי הפחם איכותיים, אפשר לברר לגבי הנקבוביות שלהם. 

קבלת המלצות על פילטרים יעילים

עוד דרך טובה לבחור פילטר פחם פעיל היא לקבל עליו המלצות. המלצות אפשר לאסוף מחברים ובני משפחה שיש להם תחביב דומה, או מאנשי מקצוע וחקלאיים שמתמחים בעיקר בגידול מסחרי. במקביל, רצוי לאסוף המלצות מאתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ופורומים מקצועיים. כאשר משלבים יחד את כל סוגי ההמלצות וחוות הדעת, גודל משמעותית הסיכוי לבחירה נכונה של פילטר מוצלח. כמו כן, קבלת ההמלצות היא דרך טובה לחסוך בהוצאות.

Related Post

טכנולוגיית VRFטכנולוגיית VRF

טכנולוגיות חדשות תמיד נכנסות לחיינו אך אחת מהטכנולוגיות הכי חשובות שהגיעו בשנים האחרונות היא טכנולוגיות האינוורטר. יכול להיות שהיא לא מוכרת לכם אך מה שבוודאות יהיה מוכר לכם זה מזגן

הקמת חדרי קירורהקמת חדרי קירור

חדרי קירור משמשים למגוון רחב של תעשיות, בעיקר תעשיית המזון ותרופות, וההקמה שלהם לא פשוטה בכלל. הנה כמה פרטים שצריך לדעת על הקמת חדרי קירור והדרך המקצועית שבה היא מתבצעת.