כיצד בוחרים את המיזוג אוויר האופטימלי?

מזגן אינוורטר חדשני

מערכת מיזוג אוויר היא אחת המערכות החשובות ביותר שיש בבית אך חשוב מאוד לבחור אותה בצורה נכונה. יש כל כך הרבה סוגי מערכות כך שהבחירה לא תמיד תהיה פשוטה כמוש היא נשמעת תחילה, וזה בדיוק הזמן להבין את כל הפרמטרים לבחירה המושלמת ביותר.

לעבור על כל סוגי המערכות

הדבר הראשון שאתם חייבי לעשות כדי לבחור את מערכת מיזוג האוויר האופטימלית ביותר היא לבצע סקר שוק ולעבור על כל סוגי המזגנים. יש כל כך הרבה סוגי מזגנים, הרבה יותר ממה שנראה לכם, כאשר גם אם תתרכזו במזגן מסוג מסוים תגלו שיש מזגנים עם כוחות סוס אחרים, עיצוב שונה וכולה. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לקרוא בעצמכם על כל סוג וסוג ולהבין איך נראים המזגנים שלו ומה היתרונות הבולטים שלהם.

מה טוב במזגן מרכזי?

מזגן מרכזי הוא אחד המזגנים הכי נפוצים שיש ואפשר להבין למה, הוא נחשב לחסכוני יותר. מזגן כזה מצליח להזרים את האוויר הקר אל כל החדרים בבית וזה נפוץ מאוד גם בעסקים וגם במשרדים. הפיזור של האוויר הקר מתבצע באמצעו תעלות אך החיסרון הוא שהוא תמיד פועל בתפוקה מלאה ואם אתם לא רוצים שהאוויר הקר יגיע אליכם אתם צריכים לסגור את פתח האוורור, ולא תוכלו לכבות אותו.

למי מתאים מזגן נפרד?

מזגן מרכזי יכול להיות פתרון מעולה לקומה שלמה או לבתים קטנים אך לא תמיד הוא יהיה פתרון חסכוני. כאשר יש בתים גדולים מאוד עדיף שיהיו מזגנים קטנים וכך יהיה ניתן לשלוט בהם יותר טוב ולרוב הם גם יהיו חסכוניים יותר. אם אתם מקימים יחידת דיור אז עדיף שיהיה בו מזגן שיכול להיות נשלט בנפרד, כך שאפשר להבין שגם לאופי השימוש יש השפעה על הבחירה.

מזגן עילי או מזגן רצפה?

גם אם החלטתם להתקין מזגן מרכזי או לא, יש לכם עוד החלטה לקבל: האם הוא יהיה מותקן על הרצפה או שמא עדיך להתקין אותו על הקיר? מזגן רצפתי יכול להיות מזגן בתפוקה טובה יותר והוא חזק יותר, כי הוא יכול להיות גדול יותר, אך בסופו של דבר הוא לא כל כך דקורטיבי והוא תופס מקום רב. מזגן עילי יכול לקרר בצורה טובה יותר אך בסופו של דבר בחורף הוא לא יהיה שימושי באותה המידה כיוון שהחום מטבעו עולה למעלה.

מה התקציב שלכם?

התקציב שלכם משמעותי מאוד לבחירה. אם יש לכם תקציב גבוה אמוד אז אין כל שאלה בכלל, כדאי לבחור במזגן המנצח – מזגן אינוורטר חדשני. מזגן אינוורטר הוא המזגן הכי חסכוני שיש ולמרות שהעלות הראשונית שלו גבוהה מאוד, בסופו של דבר מדובר במזגן הכי חסכוני שיש והתשואה שלכם מובטחת כבר בשנה הראשונה. מזגן אינוורטר הרבה יותר שקט ובאופן כללי רמת הדציבלים שמספק המזגן בפעולה שלו הוא פרמטר משמעותי שאסור לכם לשכוח להשוות. 

מזגן אינוורטר חדשני

מה לגבי העיצוב?

העיצוב של מערכות מיזוג אוויר יכולים להיראות אצל חלק מהאנשים כפרמטרים החשובים ביותר, ואצל חלק אחר של האוכלוסייה הוא הפרמטר הכי שולי. אין ספק שמזגן לא מעוצב יכול להשפיע מאוד על העיצוב בבית שלכם אך בסופו של דבר חשוב לזכור כי העיצוב הוא לא הפרמטר החשוב ביותר, אלא שני למאפיינים הטכניים שלו. מי שרוצה עיצוב יפה יותר יוכל לבחור במזגן עילי אך יש גם מזגן מרכזי שיכול להיות מותקן עם תעלות בלבד ואז הוא לא יהיה בולט בכלל.

Related Post