כיצד נתאים מערכת מיזוג לבית

כיצד נתאים מערכת מיזוג לבית

כיצד נתאים מערכת מיזוג לבית

כיצד נתאים מערכת מיזוג לבית

התאמה של מערכת מיזוג אוויר לבית יכולה להתבצע בכמה שלבים. בשלב הראשון צריך לבדוק כמה חדרים יש בבית, מה התפוקה הרצויה לחימום וקירור של החדרים השונים ומה צפוי להיות אופי השימוש. על בסיס הנתונים האלה ניתן להשוות בין מזגנים לפי תפוקה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. באופן כללי, התפוקה מייצגת את כמות הקור או החום שנוספה לחלל בשעת עבודה אחת. התפוקה תקבע עד כמה המזגן מתאים לבית, ולא הספק או כוח הסוס.

נתונים לבחירת המזגן המתאים

במסגרת בחירת מערכת מיזוג אוויר עם תפוקה מסוימת צריך להתייחס למספר נתונים חשובים:

א. גודל החלל המיועד למיזוג – תפוקה נמוכה מדי תגרום למזגן שפועל ללא הפסקה אך לא משיג את מטרותיו, בעוד תפוקה גבוהה מדי משמעותה בזבוז אנרגיה ושינויים תכופים בטמפרטורת החדר עד כדי בלאי מואץ של המערכת.

ב. מיקום גיאוגרפי – מי שגר באזורים חמים צריך להביא בחשבון את ההשפעה של המיקום הגיאוגרפי על מידת ההתאמה של מערכת מיזוג לבית שלו. בתוך כך, יש להתייחס גם לנתונים על מיקום הדירה בבניין ומידת החשיפה לשמש ישירה.

ג. פרמטרים בתוך חלל הפנים – אי אפשר להתאים את מערכת המיזוג לבית בלי לבדוק מה יש בתוכו. בשלב של התאמת התפוקה לצרכי החימום והקירור בודקים בין היתר מה סוג הבלוקים, מה מספר החלונות, כמה נפשות יש בבית ואיזה מכשירי חשמל פולטים חום.

מה הקשר בין טכנולוגיה ויעילות?

אחרי התאמת מערכת המיזוג לבית מבחינת תפוקה, אפשר לעבור לשלב השני ובו בוחרים מזגן לפי טכנולוגיה. סוג הטכנולוגיה שמשולבת בתוך מערכת מיזוג אוויר משפיעה ישירות על התחושה בחלל הפנים ועל צריכת החשמל. טכנולוגיית אינוורטר לדוגמא יקרה בהשוואה למזגנים רגילים, אך היא מחזירה את ההשקעה באמצעות הוצאות תפעול נמוכות. בנוסף, רצוי לנצל את ההזדמנות כדי לקנות מזגן יעיל בטכנולוגיה מתקדמת.

שיקולי התקנה

בשלב האחרון כדאי להתאים את מערכת המיזוג לבית בכל הנוגע לדרישות התקנה. את דרישות ההתקנה בודקים מול יצרני המזגנים והחברות שמשווקות אותם עבור לקוחות פרטיים ובעלי בתים.

Related Post

הקמת חדרי קירורהקמת חדרי קירור

חדרי קירור משמשים למגוון רחב של תעשיות, בעיקר תעשיית המזון ותרופות, וההקמה שלהם לא פשוטה בכלל. הנה כמה פרטים שצריך לדעת על הקמת חדרי קירור והדרך המקצועית שבה היא מתבצעת.

טכנולוגיית VRFטכנולוגיית VRF

טכנולוגיות חדשות תמיד נכנסות לחיינו אך אחת מהטכנולוגיות הכי חשובות שהגיעו בשנים האחרונות היא טכנולוגיות האינוורטר. יכול להיות שהיא לא מוכרת לכם אך מה שבוודאות יהיה מוכר לכם זה מזגן