טכנולוגיית VRF

טכנולוגיות חדשות תמיד נכנסות לחיינו אך אחת מהטכנולוגיות הכי חשובות שהגיעו בשנים האחרונות היא טכנולוגיות האינוורטר. יכול להיות שהיא לא מוכרת לכם אך מה שבוודאות יהיה מוכר לכם זה מזגן הVRF ששינה את חוקי המשחק ונתן לכולנו את האפשרות להגיד שלום לחשבון החשמל המנופח ולהגבלות של מזגנים ישנים.

מהי טכנולוגית האינוורטר ומהן מערכות VRF?

מערכות VRF הן למעשה מערכות מיזוג אוויר מתקדמות שפועלות בטכנולוגיית האינוורטר שהוא השינוי העיקרי בהן. כמו כל מערכת מיזוג אוויר אחרת, גם מזגנים עם מערכת VRF פועלים בזכות מאיידים, מערכת הנעה, מדחס וכל מה שאנו מכירים ממזגנים אחרים. עם זאת, אותה טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת למדחס לפעול לפי שינויים תכופים בתדירות המנוע כך שהוא יתאים את עצמו לדרישה של המאיידים, שנקבעת לפי חיישני הטמפרטורה. כך למעשה הפעולה שלו נשארת רציפה וצריכת החשמל חסכונית יותר, ממש כמו ברכב ששומר על מהירותו הגבוהה במינימום מאמץ למנוע.

מערכת VRF

מערכות VRF

אז מה כל כך שונה במערכת זו?

  • טכנולוגיית VRF שונה מטכנולוגיות אחרות לא רק בגלל אופן הפעולה של המדחס אלא בגלל כל ההשלכות של פעולה זו על מה שאנו מרגישים ומשלמים. ראשית, אי אפשר שלא להזכיר את החיסכון האדיר. למרות שמערכת VRF נחשבת ליקרה יחסית, אחרי ההתקנה אתם תזכו לחיסכון משמעותי לטווח הארוך, עד חמישים אחוזים פחות צריכת חשמל.
  • בגלל שהמדחס פועל בצורה רציפה ולא מספיק את פעולתו ואז פועל שוב, האווירה יותר נעימה. פעמים רבות אנו מפעילים מזגן ומבינים ש =חלק אחד של הבית חם וחלק אחר קר. קפיצות הטמפרטורה האלו לא איכותיות ולא מועילות לאף אחד ובטח לא לחללים גדולים כמו קניונים, עסקים, מוסדות ציבוריים וכולה.
  • מערכת וידג'טיםVRF מאוד שקטה ביחס למערכות אחרות. בגלל שהמדחס פועל באופן רציף, אין רעשים חזקים שנובעים מהמאמץ בפעולתו וכך גם במערכות מיזוג אוויר בחללים גדולים מאוד, אין רעשי לוואי מעיקים.

יכולות התקנה מרשימות

אורך צנרת הגז במזגני VRF יכולה להגיע למאה וחמישים מטרים, דבר שמאפשר גמישות רבה בהתקנה של כל היחידות. כמו כן, הגובה בין מערכת ההנעה לבין היחידות יכולה להיות חמישים מטרים, מה שמאפשר התקנה גם במקומות עם תקרות גבוהות.

Related Post