טכנולוגיית האינוורטר

הרבה פעמים שמענו על מזגן האינוורטר לאחרונה וישראלים רבים ממהרים להתקין אותו כדי לחסוך בעלויות, אך מהו בדיוק וכיצד הוא מצליח להיות כל כך חסכוני? הכול טמון בטכנולוגיית האינוורטר החדשנית שהתפתחה ביפן והגיע עד לארץ. זה הזמן להכיר אותה ולהבין מה עומד מאחוריה.

הבעיה של מזגנים בימינו

אין ספק שבמדינת ישראל אי אפשר לחיות חיים איכותיים בלי מזגן. יכול להיות שאם יש לכם מאווררים איכותיים תוכלו להרגיש נוחות בבית או בעסק בחלק מהימים אך בסופו של דבר תבינו שמאווררים זה לא פתרון. ללא מזגן איכותי סביר להניח שלא תוכלו לקבל את האווירה המושלמת והנוחה ביותר בקיץ אך נותרה בעיה אחת גדולה עם מזגן: הוא בזבזני מאוד. מזגן אינוורטר מצליח לבזבז הרבה פחות הודות למערכת חדשנית ויעילה שיכולה לשפר את הפעולה שלו בצורה נכונה יותר כך שניצול האנרגיה יורד בכשלושים עד חמישים אחוזים.

מזגן אינוורטר

מנגנון אינוורטר לעומת מזגן רגיל

  • כדי להבין מהי טכנולוגיית האינוורטר ומה עומד מאחוריה צריך להבין כיצד פועל מזגן רגיל., לא נסקור את כל דרך פעולתו אך בקצרה, מדובר על גז מזגנים שנדחס על ידי המדחס וכך למעשה קובע את רמת הקירור של החדר. הגז שנדחס יפלוט את החום שלו לסבביה בעקבות ההתעבות, דבר שעומד מאחורי עקרון פיזיקלי ידוע, ולאחר מכן יקרר את החדר.
  • הבעיה היא שהמדחס עצמו פועל עד להגעה לטמפרטורה הרצויה ולאחר מכן מפסיק, ואז שוב פועל במלוא העצמה כדי לקרר את החדר בשנית. פעולה זו היא זו שיוצרת את ה השהייה המפורסמת של המזגן, דבר שגם יכול להיות מעיק וליצור טמפרטורה לא אחידה.

טכנולוגיה שמביאה שלל יתרונות

מזגן אינוורטר פועל בצורה אחרת: המדחס ממשיך לפעול כל הזמן. המדחס מסוגל לשנות את התדרים שלו, זאת אומרת את כוח הפעולה שלו, וכך הוא ממשיך לפעול כל רגע נתון. כך הוא לא צריך לנצל הרבה אנרגיה כדי לקרר שוב בבת אחת אלא שומר על הטמפרטורה לאורך זמן מה שמוביל ליציבות הטמפרטורה, הפעלה שקטה יותר והכי חשוב: חיסכון משמעותי בעלויות. מזגן אינוורטר אמנם עולה יותר ממזגן רגיל אך כבר בשנה הראשונה התשואה ממנו תהיה גדולה ומשתלמת.

Related Post

טכנולוגיית VRFטכנולוגיית VRF

טכנולוגיות חדשות תמיד נכנסות לחיינו אך אחת מהטכנולוגיות הכי חשובות שהגיעו בשנים האחרונות היא טכנולוגיות האינוורטר. יכול להיות שהיא לא מוכרת לכם אך מה שבוודאות יהיה מוכר לכם זה מזגן